NA CO TEN ANDREJ VLASTNĚ DOJEL...?

08.04.2016 14:46

Že byl komunista...? Koho to dnes ještě zajímá, zvlášť po té, co se národ doslova v přímém přenosu přesvědčil, že i ti největší komunističtí mafiáni byli břídilové proti takovým kmotrům ODS jako byli veksláci a zelináři Ivo Rittig či Tomáš Pitr nebo provozní zámečník Alexandr Novák, který to pod křídly modrých ptáků dotáhl až na chomutovského primátora, senátora - a odtud přímo na Pankrác...

Že byl agentem StB...? Pokud působil v zahraničním obchodě, bez Božího oka se to jistě neobešlo. Nikoho neudal, republice neškodil... I to národ český spolkne.

Že si zahrál na Silvia Berlusconiho a skoupil nejčtenější noviny...? Který oligarcha, vstoupivší do politiky, nebyl v takovém pokušení...?

Že se pustil do křížku s neporazitelným goliášem Kalouskem...? No, to už je napováženou, zvlášť, když se nechá umatovat jako malý kluk (spíš hloupý Gross) s Čapím hnízdem...

Ale tohle všechno by mu národ otrávený mafiánskou politikou 90.let odpustil. Zpozorněl však ve chvíli, kdy začal sekundovat Zemanovii: Velký Andrej servilně přitakává opilci, kterého nebere vážně už ani splachovadlo na prezidentském klozetu.... Co se za tím skrývá...? Samozřejmě Andrejův nezdolný pragmatismus: Co kdyby to goliáš dotáhl do konce - a vláda padla...? Babišovo ANO vyhraje volby, Zeman pověří sestavením vlády Andreje, čímž se zbaví nenáviděného Sobotky, kterému není vůbec co závidět a nejraději by nepříjemnou kauzu  "Čapího hnízda" měl za sebou... A ještě kdyby v největším jihomoravském regionu zvítězil sedmilhář Hašek - juj! To by z kašen na Pražském hradu tekla becherovka proudem...!

Na druhé straně buďme rádi, že Andrej konečně výtáhl ty správné karty, poctivě necinknuté - a my mohli prohlédnout...

Díky, Bureši! - Pardon - Andreji!