Kniha návštěv

Titulek: poděkování Vložil: František Kohoutek Datum: 14.02.2017

Vážený pane Špidlo,dostaly se mně do ruky (zatím) dvě vaše knihy, Krvavý měsíc nad horou Iliavou a Znamení doby, obě prostřednictvím mého syna Jakuba. Jsem nadšen a skláním poklonu jak před stylem a čtivostí, tak před vašimi obrovskými historickými znalostmi. Děkuji za zpestření čtenářských zážitků. Doufám, že si přečtu časem všechno, co bude od vás k mání.
S pozdravem František Kohoutek.

Titulek: "STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU" - Vložil: V.P., Olomouc Datum: 03.02.2017

- tahle Vaše kniha by měla být povinnou učebnicí novodobé historie....

Titulek: PF a poděkování Vložil: Simona H., Tachov Datum: 02.01.2017

Vážený pane Špidlo,
dovolte, abych Vám popřála všechno nejlepší, zdravíčka, ale především hodně invekce, určitě zase něco pěkného píšete a tak se máme na co těšit. Četla jsem o Vánocích Váš "Krvavý měsíc nad horou Liliavou". Udělala jsem si hezký exkurz do 17.století. Pozoruhodná kniha. Jen tak dál.
S díky
S.H.

Titulek: mackie messer klezmer band Vložil: Jaroslav Kotek Datum: 01.11.2016

Dobrý den, pane Špidlo.

Dnes jsem poněkud se zpožděním objevil na stránkách kapely Mackie Messer band Váš vzkaz adresovaný vlastní sestře hrající židovskou muziku a pravidelně jezdící do Třebíče, kde se cítíme za ta leta jako doma. Mackie Messer klezmer bandu.
Moc mě vaše slova těší, sposta lidí se mě ptala jestli jsem Žid.... nejsem a k muzice jsme se dostali úplně náhodou a moc se nám líbí, jinak bychom jí nehráli. Docela s ní jezdíme, už šest let Třebíč, Polsko , loni Šala - Slovensko , letos Mikulov, Vsetín, dokoce festival dechových hudeb Kmochův Kolín, to namátkou. Dokonce jsme letos v květnu hráli i na židovské svatbě na Židovské obci v Praze- neuvěřitelný zážitek!!

Stránky kapela má www.bandzone.cz/mackiemesserklezmerband , www.mackiemesserklezmerband.cz

V příloze posílám povídání o kapele.

Ještě jednou díky

Jarda Kotek

Posílal jsem Vám email, ale vrátil se, tak jsem si dovolil vše zkopírovat sem. jarda.w.kotek@seznam.cz

Titulek: Děkuji Vložil: Libuše V. Datum: 19.07.2016

Právě jsem přečetla Vaši trilogii Strážce modrého tunelu. Děkuji za nevšední zážitek

Titulek: Ok web. Vložil: Jirka Datum: 27.03.2016

Pane Spidlo,náhodně jsem narazil na Váš web,jsem trošku věkově příbuzný roč.46,a chtěl bych tímto Vám pochválit Vaše stránky.Líbí se mě hlavně že jsou psány zdravýn selským rozumem,tak at Vám to vydrží,právě jsem se vrátil z kostela oslavy Vzkříšení,díky Jirka.

Titulek: Krvavý měsíc nad horou Liliavou Vložil: Marie K. Datum: 02.01.2016

Na Vánoce jsem dostala Vaši knihu "Krvvý měsíc nad horou Liliavou" a bez lichotek musím říct, že to byl dárek cílený na mou duši. Miluji historické romány a i když nejsem z Vyškova, zaujalo mě všechno. Dokonce jsme už naplánovali výlet do tohoto města. Jsem zvědava, jestli jste ho příliš nezidealizoval, nikdy jsme tam nebyli.
Zaujal mě osud svatořečeného Jana Sarkandera. Moc jsem o něm nevěděla, i když jsem věřící a do kostela chodím poměrně často. Matně si pamatuji, že před 20 lety se rozšumělo cosi kolem něho, ale nikterak jsem to nevnímala. Můžete mi říct, proč tedy se stal svatým, když se choval, jak jste ho popsal...?
Děkuji
M.K.

Titulek: Re: Krvavý měsíc nad horou Liliavou Vložil: autor Datum: 03.01.2016

Vážená paní Marie,
jsem rád, že se Vám román líbil, ale především, že se Vyškov stane Vaším výletním cílem. Je to pěkně město, i když v době románu bylo daleko hezčí, čímž Vás však vůbec nechci odradit od Vašeho přesvědčení Vyškov navštívit.
Co se Jana Sarkandera týče: Věřte, že jsem se ho snažil pochopit a v mnohém ospravedlnit. Realita však byla daleko horší: byl knězem pouze 12 let a v tomto krátkém údobí vystřídal sedm farností, což také o ledasčems vypovídá. Musel ho usměrňovat až jeho nadřízený - olomoucký biskup František kardinál z Ditrichštejna....
Často jsem přemýšlel o tom, proč zrovna Sarkander se musel stát svatým a ne třeba šumperský děkan Lautner, který se zastal svých farníků a byl s nimi v rámci čarodějnického monstrprocesu ve Velkých Losinách upálen. A proč je tedy svatý on...? Jeho umučili "zlí protestanti", zatímco Lautnera "hodná Svatá inkvizice". A jak by tedy jeho smrt zdůvodnila kanonizační komise při římské kurii...? Že snad Svatá inkvizice byla zločineckou organizací...? Těžko. Kněz by měl lidi stmelovat, jako to dělal v mém románu "Strážce modrého tunelu" jezuita P.Rudolf Vašíček, či zmíněný šumperský děkan Lautner. Sarkander lidi rozeštvával. A už vůbec mu nepřísluší titulování "národní světec" jak se to někdy snaží prosadit někteří vysocí církevní hodnostáři, vzhledem k jeho dvojitému obvinění z vlastizrady. I já jsem věřící, římskokatolického vyznání a těžko tuhle asymetrii vstřebávám. Sarkander už navěky zůstane svatým, zatímco Lautner tím zatraceným....

Titulek: Co nového chystáte? Vložil: Jacek Datum: 01.05.2015

Přečetl jsem si se zájmem obě vaše knihy "Strážce modrého tunelu" i "Znamení doby". Musím říci, že mě dostaly. Trilogie "Strážce...." by se měla stát povinnou četbou, zobrazující šedesátiletou historii našeho státu a "Znamení.." jako její dovětek. Nemyslíte, že nastal čas se opět vyjádřit k současné politické situaci....?
Jacek

Titulek: Re: Co nového chystáte? Vložil: autor Strážce modrého tunelu Datum: 02.06.2015

Bohužel Vás musím zklamat, zrcadlo současné politiky jsem na chvíli zavřel do skříně - ostatně ta současná se mi ani tak špatná nezdá.... spíš naopak. Neobjevují se zde takové hrůzy jako Sládek, Vít Bárta, Jan Kavan, Václav Klaus a další z nepřeberného seznamu galérky naší politické scény. No a o ožralém hovadu na Hradě, jehož mozek se rozpadá v přímém přenosu, jsem psal už v knize "Znamení doby".
Dokončil jsem nyní historický román ze 17.století "Krvavý měsíc na hoře Liliavé. (1599-1628).... jako bych psal o dnešku.....

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek