Kniha návštěv

Titulek: POZDRAVENÍ Vložil: Pavel.Z., Varnsdorf Datum: 18.04.2017

Dobrý večer,
objevil jsem Vaše webové stránky a tak jsem rád, že Vám mohu vyseknout poklonu. Četl jsem Vaše romány "ZNAMENÍ DOBY" a "KRVAVÝ MĚSÍC NAD HOROU LILIAVOU". Oba mě nesmírně naplnily uměleckým, historickým i lidským zážitkem. Teď sháním Vašeho "Strážce modrého tunelu", snad ho seženu alespoň přes knihovnu.
A tak mě zajímá, nad čím teď pracujete, na co se mohu těšit - a hlavně kdy...???
Hodně zdraru
Pavel z Vansdorfu.

Titulek: Re: POZDRAVENÍ Vložil: Datum: 20.04.2017

Děkuji za dopis i za slova uznání, což jistě potěší každého autora a ujistí ho, že nepíše pro sebe....
Nejsem tajnůstkář a snad to nezakřiknu: mám rozpracováno silné téma, dobu, o které národní obrození docela pomlčelo, neboť zrovna neoplývá rekovstvím Čechů, spíš by muselo opět přiznat věrolomnost českých stavů - jak už pokolikáté.... Léta 1740 - 1743 znamenala pro rakouskou monarchii a novou panovnici Marii Terezii nejchmurnější éru v její historii, stačilo málo a Rakousko přišlo téměř o všechny dědičné země po té, co okolníevropské dvory porušily tzv. pragmatickou sankci, zaručující nástupnictví M. Terezie. Ke zrádcům z pragmatických důvodů patřili i čeští stavové...
Na pozadí těchto hektických událostí došlo ve Vyškově k fatální události: v roce 1753 sedmnáctiletá Viktorie Veselá zapálila město, které vyhořelo do základů. Z téhle tragedie se Vyškov už nikdy nevymanil...
Tak mi držte palce, abych dílo zdárně dokončil a nabídnul Vám k četbě. Snad se mi podaří - a Vám bude líbit.
Váš Josef Špidla

Titulek: Děkuji .-) Vložil: Miriam Datum: 01.03.2017

Dobrý den pane Špidla,
včera jsem si vyzvedla Vaše 2 knihy, večer do nich nakoukla s tím, že dle toho, která mne více zaujme, tak ji začnu číst. Moc jste mi to neusnadnil, neboť jak Krvavý měsíc nad horou Liliavou tak i Znamení doby vypadají skvěle...Přeji pěkný den a brzy na shledanou třeba při nějakém koncertě Elin ...

Titulek: poděkování Vložil: František Kohoutek Datum: 14.02.2017

Vážený pane Špidlo,dostaly se mně do ruky (zatím) dvě vaše knihy, Krvavý měsíc nad horou Iliavou a Znamení doby, obě prostřednictvím mého syna Jakuba. Jsem nadšen a skláním poklonu jak před stylem a čtivostí, tak před vašimi obrovskými historickými znalostmi. Děkuji za zpestření čtenářských zážitků. Doufám, že si přečtu časem všechno, co bude od vás k mání.
S pozdravem František Kohoutek.

Titulek: "STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU" - Vložil: V.P., Olomouc Datum: 03.02.2017

- tahle Vaše kniha by měla být povinnou učebnicí novodobé historie....

Titulek: PF a poděkování Vložil: Simona H., Tachov Datum: 02.01.2017

Vážený pane Špidlo,
dovolte, abych Vám popřála všechno nejlepší, zdravíčka, ale především hodně invekce, určitě zase něco pěkného píšete a tak se máme na co těšit. Četla jsem o Vánocích Váš "Krvavý měsíc nad horou Liliavou". Udělala jsem si hezký exkurz do 17.století. Pozoruhodná kniha. Jen tak dál.
S díky
S.H.

Titulek: mackie messer klezmer band Vložil: Jaroslav Kotek Datum: 01.11.2016

Dobrý den, pane Špidlo.

Dnes jsem poněkud se zpožděním objevil na stránkách kapely Mackie Messer band Váš vzkaz adresovaný vlastní sestře hrající židovskou muziku a pravidelně jezdící do Třebíče, kde se cítíme za ta leta jako doma. Mackie Messer klezmer bandu.
Moc mě vaše slova těší, sposta lidí se mě ptala jestli jsem Žid.... nejsem a k muzice jsme se dostali úplně náhodou a moc se nám líbí, jinak bychom jí nehráli. Docela s ní jezdíme, už šest let Třebíč, Polsko , loni Šala - Slovensko , letos Mikulov, Vsetín, dokoce festival dechových hudeb Kmochův Kolín, to namátkou. Dokonce jsme letos v květnu hráli i na židovské svatbě na Židovské obci v Praze- neuvěřitelný zážitek!!

Stránky kapela má www.bandzone.cz/mackiemesserklezmerband , www.mackiemesserklezmerband.cz

V příloze posílám povídání o kapele.

Ještě jednou díky

Jarda Kotek

Posílal jsem Vám email, ale vrátil se, tak jsem si dovolil vše zkopírovat sem. jarda.w.kotek@seznam.cz

Titulek: Děkuji Vložil: Libuše V. Datum: 19.07.2016

Právě jsem přečetla Vaši trilogii Strážce modrého tunelu. Děkuji za nevšední zážitek

Titulek: Ok web. Vložil: Jirka Datum: 27.03.2016

Pane Spidlo,náhodně jsem narazil na Váš web,jsem trošku věkově příbuzný roč.46,a chtěl bych tímto Vám pochválit Vaše stránky.Líbí se mě hlavně že jsou psány zdravýn selským rozumem,tak at Vám to vydrží,právě jsem se vrátil z kostela oslavy Vzkříšení,díky Jirka.

Titulek: Krvavý měsíc nad horou Liliavou Vložil: Marie K. Datum: 02.01.2016

Na Vánoce jsem dostala Vaši knihu "Krvvý měsíc nad horou Liliavou" a bez lichotek musím říct, že to byl dárek cílený na mou duši. Miluji historické romány a i když nejsem z Vyškova, zaujalo mě všechno. Dokonce jsme už naplánovali výlet do tohoto města. Jsem zvědava, jestli jste ho příliš nezidealizoval, nikdy jsme tam nebyli.
Zaujal mě osud svatořečeného Jana Sarkandera. Moc jsem o něm nevěděla, i když jsem věřící a do kostela chodím poměrně často. Matně si pamatuji, že před 20 lety se rozšumělo cosi kolem něho, ale nikterak jsem to nevnímala. Můžete mi říct, proč tedy se stal svatým, když se choval, jak jste ho popsal...?
Děkuji
M.K.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek