Kniha návštěv

Titulek: Re: Co nového chystáte? Vložil: autor Datum: 10.06.2015

Bohužel vás musím zklamat, v současné době dopisuji historický romn ze 17.století (1599-1628), tedy o historické etapě, kde snad můžeme, alespoň podle mne, vypozorovat kořeny jednání, chování, malost a vyčůranost dnešního českého člověka. Je to něco jako kód, který je v nás nastaven...
Takže o minulosti, ale duchem stejně v přítomnosti....

Titulek: Díky za Znamení doby Vložil: Vladimíra Datum: 30.03.2015

Vážený pane spisovateli Josefe Špidlo,
na Vaše doporučení jsem si Znamení doby šla do Paláce knih Luxor prohlédnout. Protože jsem měla spoustu volného času a kniha v regálu tam ležela jen jedna, usadila jsem se tam na velkou oranžovou rohovou sedačku přímo do rohu a začala v ní listovat. Kniha mě zaujala, a tak jsem se do ní začetla. Když jsem dorazila na stranu 94 a uvědomila si, že už kolem mne opakovaně prokroužilo několik zaměstnanců, zvedla jsem se, knihu si koupila a šla si ji dočíst domů. Ale protože jsem ji "zhltla jedním dechem" , a tedy nestačila zaznamenat a vstřebat všechno, co je v ní obsaženo, musím si ji teď pomalu přečíst ještě jednou.
Uvědomila jsem si, že od té doby, co jste napsal svého Strážce modrého tunelu, jste urazil pěkný kus tvůrčí cesty a Znamení doby se Vám podle mne opravdu povedlo. Obsah je propracovanější, čtivý a je tam všechno to, co dnešní čtenář od knihy očekává, aby ji považoval za dobrou.
A tak gratuluji k literárnímu úspěchu a přeji Vám, aby se Znamení doby dostalo na žebříčku bestsellerů hodně vysoko.
Vladimíra

Titulek: Pereš do Klause Vložil: Vořech Datum: 12.08.2014

Po přečtení vašich dvou románů se musím i já vyjádřit, i když nejsem ten typ, který se musí vždy vyjadřovat, profilovat, oprurovat, srát každého, na koho si mé internetové ego sáhne...
Kupodivu mohu říct, že jste asi můj vizionář, fluidum, přes které jsem se vyslovil: I já jsem byl neochvějný stoupenec Václava Klause. Co si budeme nalhávat: náš idol Václav Havel mluvil někdy tak blbě, že toho musel mazaný Klaus využít, i kdyby nechtěl. A tak jsme se stali "davem", o kterém mluvíte ve "Znamení doby". Vskutku geniální příměr a alegorie. Hluboce smekám před Vaším perem...

Titulek: STRÁŽCE Vložil: Procházka V., Rychnov n.K. Datum: 29.03.2014

Konečně jsem dočetl váš román "STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU". Slovo ""konečně" užívám možná nevhodně - konečně proto, že jsem tuto rozsáhlou trilogii dostal k předloňským Vánocům a 1200 stran je přece jen na mne moc....
Musím říct, že tahle kniha by měla být povinnou četbou na středních, vysokých školách, jakož i pro veškerou česko (slovenskou) populaci. Je v ní totiž vše!!! Říká se tomu PAMĚŤ NÁRODA!

Titulek: Přečetl jsem jedním dechem Vložil: Mirda, Třebíč Datum: 17.03.2014

Dobrý den pane Špidlo,
Vaši poslední knihu "ZNAMENÍ DOBY" jsem přečetl s velkým zájmem, má bezvadný spád, je čtivá a poučná, moc se mi líbila mne i všem mým známým.
Mějte se moc pěkně
Mirek ml.

Titulek: VASIL A UKRAJINA Vložil: OLDA Datum: 12.03.2014

Dobrý den,
ve Vaší knize "ZNAMENÍ DOBY" vystupuje Ukrajinec "Vasil", který představuje svou vlast, Tymošenkové "naměří doživotí" za to, že zradila oranžovou revoluci ... atd. Přepracoval byste tuto postavu jinak, kdyby Vás při psaní knihy zastihla současná situace na Ukrajině?
Děkuji.

Titulek: Re: VASIL A UKRAJINA Vložil: Josef Špidla Datum: 12.03.2014

Dobrý den,
za prvé knižní "Vasil" není Ukrajinec, ale Bělorus. Nicméně máte pravdu, v Kyjevě studoval a na Ukrajině prožil před emigrací nejvíce času.
Na Vaši otázku, zda bych upravil jeho názory a postoje v současné době, kdy se tato země otřásla pod tíhou revolučního kvasu, musím jen říci, že ani slůvkem ne. Nedělejme si o Ukrajině iluze. Vzpomeňme, co přinesla tzv. Oranžová revoluce: korupci, mafiánství, vlnu emigrace. Myslím, že pod větším drobnohledem bychom byli překvapeni, co všechno má Tymošenková i Juščenko za nehty... A oligarcha Janukovyč...? Tak o tomto zločinci už nechci hovořit vůbec. Samozřejmě bych byl nesmírně rád, kdyby se podařilo Ukrajině upevnit demokracii. Bohužel si myslím, že tady už vždycky bude tahat za nitky úplně někdo jiný než demokraticky zvolená vláda. Vory v zakoně, mafiáni a zkorumpovaná byrokracie si zde vydobyla své neodmyslitelné prvenství. A taky si uvědomme, že Ukrajina je s Ruskem natolik ekonomicky spjatá, že jakékoli lanaření do EU evropskou integraci silně oslabí Od Evropské unie je krátkozraké angažovat se ve sporu o Krym. Ať se nám to líbí nebo ne, od dob Kateřiny Veliké Krym patřil vždy Rusku, žije zde 90% Rusů...! To, že Chruščov v dobré víře, aby napravil hrůzy a hladomory po Stalinovi a s velkým gestem věnoval v roce 1954 Krym Ukrajině, zadělal na velké problémy. Tohle musí pochopit i samotní Ukrajinci a zachovat se zodpovědně.
Ukrajina by teď mohla oslabit EU víc než Řecko se Španělskem dohromady. A jako eurooptimista sdílím určité obavy....

Titulek: Příliš mnoho erotiky... Vložil: čtenářky z Brna Datum: 25.02.2014

Dobrý den,
Znamení doby, tedy Vaše knížka, je žůžovní počteníčko, moc se nám líbila. Má spád, děj i napětí. Jen bychom se rády vyjádřily k erotice, které je tam na náš vkus trochu příliš. Kdyby to byla kniha s poznámkou "erotická", braly bychom to. Ale píšete, že se jedná o politický thriler....

Titulek: Re: Příliš mnoho erotiky... Vložil: autor Datum: 25.02.2014

Milé čtenářky z Brna, jsem rád, že se Vám moje kniha líbila. Co se erotiky v ní týče: v anotaci je uvedeno, že se jedná o alegorii dnešní doby. A v ní hraje roli i tato část lidské činnosti. Postava Silvie, kterou máte patrně na mysli, je přesně tou figurkou na šachovnici: manželka milionáře, může mít všechno, na co si vzpomene, a přesto strádá, svůj přepych pojmenovává zlatou klecí, cítí se být nesmírně osamocena, dokonce tak, že ke svým intimnostem neváhá použít psíka - svého jediného miláčka.... Není to alegorie? Možná zvrácená, připouštím, ale dokresluje celý smutný příběh.

Titulek: Konečně aktuální titul! Vložil: Ing. Vratislav Novák Datum: 17.02.2014

Po přečtení knihy "ZNAMENÍ DOBY" jsem musel plně souhlasit s anotací knihy, že "se jedná o aktuální téma". Dokonce nadčasové! Po té, co policie obvinila Petra Nečase a státní zástupce Ivo Ištvan kličkuje opět jak zajíc v brázdě, považuji tuto knížku za velmi zdařilou, takřka vizionářskou.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek