Titulek: Re: STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU Vložil: ODPOVĚĎ Datum: 06.10.2017

Vážený pane Nývlte,
máte úplnou pravdu, ta doba se musí připomínat pořád, už proto, že mezi námi ještě dnes žije Bohumil Robeš (jedna z postav románu - 13 let si odeseděl v Leopoldově, dodnes nechápu, jak to mohl přežít...) a další - 2.a 3. díl je z velké části autobiografií ("Věruna" - a ta je také plná toho svinstva....) Dlouho jsem přemýšlel, jak ještě dnes někdo může volit KSČM, když už se dávno musel přímo fyzicky přesvědčit o jejich masových vraždách... Pochopil jsem to díky dnešnímu Zemanovi a Babišovi: čím víc dokumentů se dostává napovrch o jejich pokleslosti, tím větší popularitu získávají. Pak musíme přemýšlet, do jaké míry je tento národ defektní... Nedělám si iluzi. Věnuji se raději historické próze. Jenže ani tady neutečete tomuto zvrácenému davu. Při autorském čtení své knihy "Krvavý měsíc nad horou Liliavou" ve Velkém Meziříčí na mne (patrně místní farář) křičel, že jsem špatný katolík, když zpochybňuji svatořečení Jana Sarkandera. Řekl jsem jen, že ho nezpochybňuji, ale on zpochybňuje historická fakta - a bylo zle.... Co vám mám povídat, je mi k blití...
O "pirátských elektronických podobách" uměleckého díla nic nevím, jsem už starý zkostnatělý kmet, ale ten termín "pirátský" je mi sympatický, protože v 60.letech jsme hltali pirátské stanice nad Temží, což pro nás znamenalo neskutečnou svobodu. Pokud uznáte za vhodné svým známým nabídnout exkurzi do šedesátileté historie, nemám nic proti tomu, naopak.
A díky
Váš Josef Špidla

Přidat nový příspěvek